Kontakt & Öppettider

Landeryd (Bogestad)

Restaurang Landeryd

Hitta till Landeryd Bogestad

Caddymaster

013-36 22 00 (telefontider mån-fre 9-15, lör-sön 8-14)
caddymaster@landeryd.se

Öppettider Caddymaster:
mån-fre                       9-16
lör-sön, helgdag        8-14
Öppettidern kan variera beroende på bokningsläget!

Kansli

013-36 22 10
Telefontid vardag kl 10-12, övrig tid kansli@landeryd.se

Shop

013-36 22 00
shop@landeryd.se

Öppettider (från 1/10)
mån-tors                 9-17
fre                             9-17
lör-sön, helgdag    9-14

Boka Custom Fit kan du göra under shopfliken här på hemsidan.

Bogestad Krog

013-36 22 15
Serverar dagens lunch vardagar mellan kl 11-14 och a´la Carte helger.

Veckans meny!

Vesterby

Resaurang Vesterby

Hitta till Vesterby

Reception

013-36 22 50
vesterby@landeryd.se

Restaurang

013-36 22 55
Serverar lunch alla dagar mellan kl 11.30-14.00

Konferens & Hotell

013-36 22 50
vesterby@landeryd.se

Andra tider kan förekomma i restaurangen när vi har annan verksamhet eller efter överenskommelse.
restaurang.vesterby@landeryd.se

 


Kontaktpersoner

Caddiemaster Landeryd

Receptionen Vesterby

Kansli

Björn Sturehed, Klubbdirektör, VD

Gunnel Eriksson, Kansliansvarig

gunnel eriksson
kansli@landeryd.se
013-36 22 10

Marie Erlandsson, Ekonomi


Instruktör/Shop

Peter Lindh, Headprofessional

Restauranger & Hotell

Bogestad Krog

info@bogestadkrog.se
013-36 22 15

Tina Eriksson Restaurangchef Vesterby

tina eriksson

tina.eriksson@landeryd.se
0702-13 07 69
013-36 22 55

Marcus Carlgren Platsansvarig Vesterby

Event

Björn Sturehed

Fredrik Gärdeman

event@landeryd.se
070-555 11 29

Banan

Kristoffer Pantzar, Banchef Landeryd & Äventyrsgolfbanan

Peter Isaksson, Banchef Vesterby & Vårdsberg

Ulf Holmgren, Chefsmekaniker