Skip to main content

Välkommen att kontakta oss

Reception Landeryd

reception.landeryd@landeryd.se
013-36 22 00 (val 1)

Vardagar     8-17
Helger         8-15

Reception Vesterby

reception.vesterby@landeryd.se
013-36 22 50

Vardagar    8-16
Helger        8-16

Landeryd

Hitta till Landeryds Golfklubb, Landeryd
Bogestad Gård, 585 93 Linköping

Restaurang Landeryd

013-36 22 15
restaurang.landeryd@landeryd.se
Vid större bokning kontakta oss för mer information.

Shop

013-36 22 00
shop@landeryd.se
Öppettider och mer information

Kansli

013-36 22 10
Telefontid vardagar kl 10-12, övrig tid kansli@landeryd.se

Vesterby

Hitta till Landeryds Golfklubb, Vesterby
Västerby Gård, 590 41 Brokind

Restaurang Vesterby

013-36 22 55
restaurang.vesterby@landeryd.se
Vid större bokning kontakta oss för mer information.

Konferens & Hotell

013-36 22 50
reception.vesterby@landeryd.se

Kontaktpersoner

Kansli

Björn Sturehed

Klubbdirektör, VD

Gunnel Eriksson

Kansliansvarig

kansli@landeryd.se
013-36 22 10

Marie Erlandsson

Ekonomi

Shop/Medlem/Marknad

Peter Lindh

PGA golfprofessional/Shopansvarig

Josefine Garton

Medlems- & Receptionsansvarig

Sofia Lundqvist

Marknad & kommunikation

Restauranger & Hotell

Restaurang Landeryd

Restaurang Vesterby

Marcus Carlgren

Verksamhetschef Vesterby

Banan

Kristoffer Pantzar

Banchef Landeryd & Äventyrsgolfbanan

Peter Isaksson

Banchef Vesterby & Vårdsberg

Ulf Holmgren

Chefsmekaniker

Landeryds Golfklubb

Bogestad Gård
585 93 Linköping
013-36 22 00

Org nr: 822001-8496
BG: 307-9860

Faktureringsadress:
Landeryds Golfklubb
Bogestad Gård 
585 93 Linköping

faktura.gk@landeryd.se

Landeryd Golf AB

Bogestad Gård
585 93 Linköping
013-36 22 00

Org nr: 556579-4111
OCR - BG: 5522-6385

Faktureringsadress:
Landeryd Golf AB
Bogestad Gård
585 93 Linköping

faktura.ab@landeryd.se