Skip to main content

Sälja / Köpa spelrätt

Avgifter & medlemsformer 2023

Samtliga spelrätter som finns i Landeryds Golfklubb är nu upptagna av medlemmar!

Det innebär att köp av spelrättsbevis endast kan ske via en befintlig medlem som har behov att sälja sitt spelrättsbevis.

Önskar du köpa eller sälja en spelrätt? Skicka ditt namn och kontaktuppgifter till klubben via e-post kansli@landeryd.se. På den här sidan publicerar vi sedan ditt namn och kontaktuppgifter (ej pris) för att förmedla affären.

Så här går det till:
Köpare och säljare kommer överens om priset på spelrättsbeviset. Blanketten "Överlåtelse av spelrättsbevis med hembudsskyldighet" ska fyllas i av både köpare och säljare, och därefter skickas/lämnas blanketten till kansliet för godkännande.
Efter klubbens godkännande ska köparen betala överenskommet pris till säljaren.
Klubben fakturerar inträdesavgift 800 kr till köparen samt aktuell årsavgift.

Jag vill sälja spelrätt:

Johan och Helena Odensåker  johan.odensaker@gmail.com

Weine och Helene Hejdeborn  0727-367400 / helhej013@gmail.com

Gerd Nilsson lennart.nilsson@akeborg.com

Birger Jennéus   birger.jenneus@gmail.com

Christopher Bona 0709-252627 / christopher.bona@telia.com

Erik Lindholm 0734-349139 / m05erili@gmail.com

Lena Candinger 0705-567986 / halsokliniken@gmail.com

Thomas Eriksson  toeri1951@outlook.com

Thord Carlsson 0705-233050 / thord@tcmh.se

Roger Hagberg hagbergr@gmail.com

Maria Johansson  miamicke1@gmail.com

Vanda Petersson, 2 st spelrättsbevis  0709-771130 / tommy@johannelundsglas.se 

Marie Doverby Lindberg  0733-498020 / marie.doverby@gmail.com

Lars Linebäck 0730-330575 / lars.lineback@gmail.com

Ingela Olsson  ingela.e.olsson@gmail.com

Monica Asperud 0738-567567 / monicaasperud@outlook.com

Lennart Asperud 0705-251097 / lennart.asperud@hotmail.se

Bertil Virdung 0703-490615 / b.virdung@gmail.com

Gun Öfverström 0733-122528 / gun.ofverstrom@gmail.com

Jag vill köpa spelrätt:

Johan Broms 0721-994520 / bromma69@gmail.com

Jonas Nilsson 073-4187489 / jonas.nilsson360@gmail.com

Victor Stenmark  v.stenmark@gmail.com

Robin Hamren 0708-659197 / robin_hamren@live.com

Joacim Risberg 0738-173427 / joacimkarlssson@hotmail.com

Jan Lindquist 0702-332814 / janlindquist@telia.com

Niclas Schön 0761-658808 / niclas_schon@hotmail.com

Anna Rydberg 076-0528844 / anna_rydberg77@hotmail.com

Ulrika Thörnblad 0706-247423 / ulrika_ni@hotmail.com

Henrik Thörnblad 0705-129466 / henrikthornblad@hotmail.com

Christoffer Weber 0724-507711 / christoffer.weber@gmail.com 

Gert Johansson 0723-835468 / gert.a.johansson@gmail.com

Joacim Alfvén 0708-335311 / joacimalfven@gmail.com 

Albin Ohlsson 0707-887380 / albin.ohlsson.ao@gmail.com 

Henrik Klang 0723-985817 / hklang@hotmail.com

Patrik Franzen 0702-000733 / patrik.franzen1@gmail.com

Thomas Fransson 070-5681917 / thomas@ekeborg.com

Rickard Johansson  0706-764972 / rickard.johansson@beansincup.se