Sälja / Köpa spelrätt

 

Samtliga spelrätter som finns i Landeryds Golfklubb är nu upptagna av medlemmar!
Det innebär att köp av spelrättsbevis endast kan ske via en befintlig medlem som har behov att sälja sitt spelrättsbevis.

 

Önskar du köpa eller sälja en spelrätt? Skicka ditt namn och kontaktuppgifter till klubben via e-post kansli@landeryd.se. På den här sidan publicerar vi sedan ditt namn och kontaktuppgifter (ej pris) för att förmedla affären.

Så här går det till:
Köpare och säljare kommer överens om priset på spelrättsbeviset. Blanketten "Överlåtelse av spelrättsbevis med hembudsskyldighet" ska fyllas i av både köpare och säljare, och därefter skickas/lämnas blanketten till kansliet för godkännande.
Efter klubbens godkännande ska köparen betala överenskommet pris till säljaren.
Klubben fakturerar inträdesavgift 800 kr till köparen samt aktuell årsavgift.

Ladda hem blankett & bestämmelser för överlåtande av spelrätt ››

 

Jag vill sälja spelrätt:

Eva Libom 076-8556519 / robert.libom@totalplat.se 

Peter Linde 0708-369344 / peter@ekabss.com

Rose-Marie Andersson 070-4316191 / andersson.rose-marie@hotmail.com

Bibbi Göransson  sten.bibbi@gmail.com

Eva Andersson  ewalillaandersson@gmail.com

Agneta Denisson  agneta.denisson@telia.com

Sven-Erik Hamp 076-9009034 / se.hamp@telia.com

Johan och Helena Odensåker  johan.odensaker@gmail.com

Helene och Weine Hejdeborn  0727-460455 / weine.hejdeborn@telia.com

Carl-Ivar Malm  carl-ivar.malm@bredband.net

Jan Nyborg 0705-124128 / repsej59@hotmail.com

Per-Erik Hillerfeldt  0730-484677 / marhil@bahnhof.se

Kjell Johnsson 0728-571204 / kjellophia@hotmail.com

Phia Johnsson 0721-614212 / phiaokjell@hotmail.com

Gunhild Telhammar  0739-434403

Ulf Hermansen 0730-475495 / jonas.hermansen@bahnhof.se

Lars Sjögren 070-3702172 (obs! endast sms, EJ samtal) / lasse.d5@hotmail.se

Gun Wårdell 0731-611537 / cillan40@gmail.com

Claes Danielsson 070-5558906 / claes-danielsson@live.se

Eva Gad 073-2420399 / eva.gad@telia.com

Torgny Svensson 073-8325545 / torgnysvensson@telia.com

Magnus Samuelsson 0734-185937 / magnus.samuelsson@saabgroup.com

Martin Nisséus 0793-411143 / martin.nisseus@gmail.com

Andreas Åstrand 0709-842919 / astrand.andreas.mats@gmail.com

Anders Beck-Friis  anders@beckfriis.se

 

Jag vill köpa spelrätt:

Johan Broms 0721-994520 / bromma69@gmail.com

Jonas Nilsson 073-4187489 / jonas.nilsson360@gmail.com

Kristian Bergström 0708-987287 / kristian.bergstrom@hotmail.com

Victor Stenmark  v.stenmark@gmail.com

Robin Hamren 0708-659197 / robin_hamren@live.com

Anders Ekelund 0722-400823 / anders.ekelund@linkoping.se

Joacim Risberg 0738-173427 / joacimkarlssson@hotmail.com

Henrik Ljungqvist  h.ljungqvist@gmail.com

Daniel Lagerblad 0709-624781 / dlagerblad@gmail.com

Jan Lindquist 0702-332814 / janlindquist@telia.com

Anna Durke 0707-346978 / anna.durke@hotmail.com

Roger Laudon 0734-643756 / roger.laudon@gmail.com

Rickard Idemo 0708-429321 / rickard.idemo@wilzens.se

Niclas Schön 0761-658808 / niclas_schon@hotmail.com

Anna Rydberg 076-0528844 / anna_rydberg77@hotmail.com

Ulrika Thörnblad 0706-247423 / ulrika_ni@hotmail.com

Henrik Thörnblad 0705-129466 / henrikthornblad@hotmail.com

Christoffer Weber 0724-507711 / christoffer.weber@gmail.com 

Gert Johansson 0723-835468 / gert.a.johansson@gmail.com

Joacim Alfvén 0708-335311 / joacimalfven@gmail.com 

Albin Ohlsson 0707-887380 / albin.ohlsson.ao@gmail.com 

Pierre Söderfjord 076-6503075 / pierre@landerydskliniken.se